На високооплачувані посади дуже рідко і з  небажанням беруть студентів, тому що у молодих людей немає вищої освіти. Молодь в свою чергу прагне заробляти, адже на одну стипендію прожити важко.

Тому все більшу популярність у студентів набуває заробіток за допомогою нестандартних способів.

Причини низького заробітку більшості студентів:

  1. Завантаженість навчанням і громадською діяльністю. Просто немає часу працювати, воно йде на основні заняття, додаткові факультативи.
  2. Відсутність професійних знань і навичок для влаштування на роботу. Замкнуте коло — для того, щоб взяли на роботу треба вміти щось робити, а для цього необхідно вивчитися.
  3. Страх відкрити свою справу під час навчання. Я ще занадто молодий, який там бізнес... Саме так думає більшість студентів і їх можна зрозуміти.
  4. Надмірна тяга до розваг. Тусовки, дискотеки, дівчатка, хлопчики, одним словом: студентство!
  5. Неправильне оточення. «Поки молоді - потрібно гуляти і присвячувати час собі, після інституту ще встигнеш напрацюватися», - кажуть друзі.

Навіть якщо ви перебуваєте під впливом одного з вищеописаних перешкод в даний момент, не впадайте у відчай. Існують дієві способи, як заробити студенту:

1) Робота для студента

У вас заочна форма навчання, багато вільного часу і лише сесія здатна вибити вас з колії? Тоді сміливо йдіть на роботу, бажано на ту, з якою ви плануєте пов'язати свою майбутню професійну кар'єру. Перший крок для цього - написання резюме. Влаштувавшись на роботу, не забувайте приділяти час навчанню, грамотно плануйте свій час і записуйте поточні завдання в щоденник.

2) Підробіток для студента

Особливо актуальна така форма зайнятості для тих, у кого навчальні заняття проходять у ранковий або вечірній час, а не розділені на уривки протягом всього дня.

З класичних форм підробітку можна виділити наступні: підробіток офіціантом, кур'єром, промоутером, вантажником.

3) Відкрити свою справу

Цей варіант отримання доходу підійде заповзятливим та ініціативним молодим людям. Якщо у вас є та сама комерційна жилка, можна знайти того, хто пропонує товари чи послуги і стати його позаштатним агентом з продажу. Так ви зможете розвинути в собі комерційний талант і заробляти хороші гроші, причому це зажадає від вас всього 3-4 години вільного часу в день.