Вже стало доброю традицією проведення в  Центрі розвитку підприємництва   Добропільського міського центру навчальних семінарів з питань бізнес – планування та  отримання грантових коштів.

Сьогоднішній захід відкрила заступник директора центру зайнятості Тетяна Яцура,  яка   закликала  підприємців використати можливості грантових програм для розвитку, розширення власного бізнесу: «Якщо маєш цікаву бізнес – ідею – це вже половина успіху, наступним кроком має стати розробка бізнес плану і втілення його в життя».

 Провідний юрисконсульт Алена Петрова детально ознайомила з вимогами до бізнес проектів, які подаються на «Український донецький куркуль». Основні питання присутніх були зосереджені на 25 відсотковому вкладі власних коштів, пакеті документів та процедурі подачі заявки.

З моменту початку дії проекту «Український донецький куркуль» Добропільщина вже має 12 переможців і це підтверджує реальність перемоги у конкурсному відборі. Основні моменти, на які варто звернути увагу, наступні:

  • У проекті беруть участь діючі підприємці;
  • Бізнес – план повинен передбачати створення нових робочих місць;
  • Рівень заробітної плати майбутніх працівників повинен відповідати середньому рівню по відповідній професії, тобто з кваліфікований труд оплата праці повинна бути гідною;
  • Під час захисту будуть доречні презентації бізнес – плану, зразки продукції.

 Фахівець Добропільської податкової інспекції Олександра  Васютченко зупинилась на питаннях  оподаткування отриманих  коштів в рамках проекту «Український донецький куркуль» для платників єдиного податку, а саме якщо це  кошти цільового призначення, які надішли з бюджетів, в тому числі в межах державних або місцевих програм,  то вони не включаються до складу доходу.  А більш детальну інформацію завжди можна отримати в  Центрі обслуговування платників Добропільської податкової інспекції.

 Спеціаліст відділу економічного розвитку і торгівлі райдержадміністрації Анастасія Толкунова відповіла на питання підприємців щодо процедури підписання угоди про надання фінансової підтримки та звітування про хід реалізації проекту після отримання коштів.

Заступник начальника відділу активної підтримки безробітних Марина Владимирова розповіла про наявні грантові програми від міжнародних організацій: Данська рада у справах біженців, МОМ та суттєву допомогу у складанні бізнес – планів – відео посібник, розроблений Донецькою обласною службою зайнятості.

Для підприємців, які мали окремі питання щодо складання фінансової частини бізнес плану були проведені індивідуальні консультації.

Семінар відвідали 9 осіб, в тому числі 5 підприємців.

Ми не будемо говорити, що скласти бізнес план це просто, але це можливо. Добропільський міський центр зайнятості та соціальні партнери, які долучились до спільної роботи в напрямку підтримки підприємницьких ініціатив, готові надати всебічну інформаційну підтримку і розглянути на наступному семінарі або під час консультацій саме ті питання, на які Ви самотужки не можете знайти відповідь.